Web Tasarım

Web Tasarım

WEB TASARIM NEDİR?

Bilgiyi kullanıcıya ulaştıran arayüzlerden biriside web siteleri’dir. Web tasarım bu sayfaların tasarlanmasıdır. Bilgileri belli bir estetik çizgide ve kullanım kolaylığı ile kullanıcıya sunulmasıdır. Web tasarım kendi içinde bir takım bölümlere ayrılır.

  • İçerik Mimarisi
  • Grafik tasarım
  • Altyapı

İÇERİK MİMARİSİ

İçerik mimarisi web sitesindeki içeriklerin düzenlenmesidir. İçeriğin kullanıcıya en kolay şekilde ulaştırılması için yapılan çalışmalardır. Kullanıcı dostu web sayfaları için ilk adım düzgün bir içerik ve düzenlemedir.

GRAFİK TASARIM

Web sitelerinin görsel çalışmasıdır. Bu çalışmalarda renkler, fontlar, boyutlar, vb gibi konuların belirlenmesidir. Önemli olan verilmek istenen bilgiye ve web sayfasının sahibine uygun olmasıdır. Bu yüzden hazır çözümler (template) yerine butik (sadece sizin için tasarlanan) çözümler her zaman daha başarılı sonuçlar verir.

ALTYAPI

HTML, css, javascript gibi çalışmaların yapıldığı bölümdür. LemonArt olarak güncel teknolojileri kullanırız. W3C standartları ve Seo uyumlu sayfalarımız ile arama motorlarında üst sıralarda yer alırsınız. Ayrıca tasarımlarımız ve altyapımız Responsive'dir (Duyarlı, uyumlu - Ceb telefonları, tabletler ve bilgisayar da kendisini cihaza göre adapte edebilen akıllı tasarımlar.